Грета Тунберг и другите активисти, подкрепящи палестинската кауза, ще бъдат депортирани в Европа, съобщава информационната агенция nexta.
По информация на израелските власти, „Грета и нейните приятели са в безопасност и невредими.“ Те в момента се намират в пристанището на Ашдод, където са бяха отведени след инцидента.
Израелските военноморски сили, в контекста на наложената блокада, задържаха флотилията Сумуд, която е била на път към Ивицата Газа с хуманитарна мисия. На борда на един от корабите е присъствала и Грета Тунберг, известна с активизма си в различни социални и екологични каузи.
По-късно стана известно, че сред задържаните доброволци се намира и българин, което добавя допълнителен контекст на ситуацията и поставя акцент върху международния характер на хуманитарната инициатива.
Тази случка отново поставя на преден план сложността на конфликта в региона и нуждата от хуманитарни усилия, независимо от политическите обстоятелства.
Влезте в нашия Telegram канал! Натиснете тук .