Отборът на Кучине Лубе Чивитанова, в който играе световният вицешампион с България Александър Николов, направи ударно начало в груповата фаза на мъжката волейболна Шампионска лига.
В мача от първия кръг на група „Е“, който се проведе на домашната игрище на тима в Чивитатнова Марке, Чивитанова успя да победи френския отбор Монпелие с категоричното 3:0 гейма, с резултати 25:16, 25:17 и 25:22. Тази доминантна победа потвърди силната форма на отбора и амбициите му в турнира.
Срещата, която привлече вниманието на над 2 500 зрители, продължи 71 минути и предложи на публиката множество вълнуващи моменти. Най-резултатен за Кучине Лубе беше Алекс Николов, който завърши мача с впечатляващите 17 точки. Неговият съотборник Ерик Лоепки също направи значителен принос, добавяйки още 11 точки към общия резултат.
От страна на Монпелие, Езекиел Паласиос се отличи като най-резултатен играч на отбора, завършвайки с 13 точки.
В следващия си мач от групата, който ще се проведе на 7 януари, Кучине Лубе Чивитанова ще се изправи срещу белгийския тим Хаасроде Льовен. Всички погледи ще бъдат насочени към поредното предизвикателство, в което отборът ще се опита да продължи успешната си серия в Шампионската лига.
Влезте в нашия Telegram канал! Натиснете тук .