Новият мениджър на Нотингам Форест, Шон Дайш, изрази своята радост от впечатляващата победа с 2:0 над Порто в Лига Европа, която се състоя през изминалата вечер. Тази победа отбелязва успешния старт за Дайш, който пое поста след уволнението на Анге Постекоглу само два дни преди мача.
Споделяйки впечатленията си след двубоя, Дайш каза: „Играчите преживяха много, както и феновете, но това, че искам да им дам нещо в замяна, означаваше много.“ Въпреки краткото време, което е прекарал с отбора до този мач, той отбеляза, че играчите бързо са усвоили новата философия и стил на игра. „Бях с тях два дни, но те схванаха всичко много бързо. Това е начало. Има още много неща, но е начало. Добро начало,“ добави той, подчертавайки, че успешно задействаните концепции могат да доведат до по-добри резултати.
По време на мача, Дайш подчерта, че второто полувреме е било ключово за демонстрирането на способностите на отбора. „Имахме шанс през второто полувреме да покажем на какво сме способни. Беше хубаво, че вкарахме втория гол, за да решим всичко. Да спечелим без допуснат гол и да запишем победа за публиката и играчите, да им дадем малко повече вяра, беше страхотно,“ сподели той.
Въпреки положителния старт, Дайш е наясно, че работата не спира дотук. „Формата на тима е добра и трябваше да се уверим, че я поддържаме, но също така и да бъдем по-добри с топката. Успяхме да намерим баланс и ще станем още по-остри. Ще отнеме малко време. Казах на момчетата, че това е начало и има още много работа. Сега трябва да продължим да градим и да работим,“ допълни той. „Не можем да мислим, че това са всички отговори на въпросите. Това е пътешествие и това е добро начало,“ завърши той, цитиран от агенция Ройтерс.
С тези думи Дайш показва своето позитивно отношение и готовност за предизвикателствата, които предстоят, след като е положил основите на новото начало за клуба.
Влезте в нашия Telegram канал! Натиснете тук .