Полският президент Карол Навроцки заяви, че е готов да положи всички усилия, за да предотврати война на територията на страната и да спаси полски войници от загиване в Украйна. Това той обяви по време на Четвъртата международна конференция „Между информацията и дезинформацията“, провела се в Томашов Любелски, като информацията беше съобщена от PAP.
Полска сигурност
По време на събитието, Навроцки бе попитан относно актуалните въпроси, касаещи полската сигурност, включително нарастващите опасения относно възможността за война в Полша.
„Ще направя всичко, за да предотвратя избухването на война (в Полша)“, подчерта полският лидер. Неговият ангажимент демонстрира сериозността, с която се отнася към безопасността на страната в контекста на текущите геополитически напрежения.
Полша няма да изпраща войници в Украйна
Президентът Напомни, че в предизборната си кампания е дал уверение, че „полските войници няма да бъдат изпращани в Украйна и да загиват там“ и акцентира, че ще се придържа към това обещание.
Той добави, че Полша активно подпомага Украйна по много други начини, включително икономически и дипломатически, и това се е случвало в продължение на много години. С тези думи Навроцки изрази позицията на Полша за ангажимент към съседната страна, като същевременно защити интересите на собствената си нация.
Тази конференция и изказванията на президента подчертават важността на дипломацията и конструктивния подход в затруднени времена, когато военните конфликти могат да поставят под заплаха стабилността на региона.
Влезте в нашия Telegram канал! Натиснете тук .
Източници, използвани за написването на тази статия: