Skip to content
13.12.2025
  • Facebook
  • Телеграм

izvanredno.info

Извънредни новини от България и света.

Primary Menu
  • Начало
  • България
  • Свят
  • Спорт
  • Криминални
  • Иновации
  • За нас
    • Общи условия за ползване
    • Политика за защита на личните данни
  • Контакти
  • Home
  • Свят
  • Тръмп съобщи, че няма да участва в срещата на върха на Г-20 в Южна Африка.
  • Свят

Тръмп съобщи, че няма да участва в срещата на върха на Г-20 в Южна Африка.

Николай Димитров 05.11.2025
37 преглеждания
2774375.jpg
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Президентът на САЩ, Доналд Тръмп, обяви днес, 5 ноември, че няма да участва в срещата на върха на Г-20, която ще се проведе в Южна Африка. Това съобщение беше предадено от информационната агенция a News.

Тръмп каза: “Няма да отида на срещата на Г-20 в Южна Африка. Южна Африка дори не принадлежи към никоя група, защото там не се случва нищо добро. Няма да отида. Казах му (на южноафриканския президент Сирил Рамафоса), че няма да отида. Няма да представлявам страната ни там“. Коментарите му бяха направени по време на бизнес форум, провеждащ се в Маями, Флорида.

В допълнение, Тръмп заяви, че страната вече не е част от Г-20, подчертавайки, че в Южна Африка цари „комунистическа тирания“. Тези забележки подчертават силния му негативен тон към правителството на Южна Африка и политическата му ситуация.

Вицепрезидентът на САЩ, Джей Ди Ванс, ще поеме задълженията на американския президент и ще представи страната в Йоханесбург. Междувременно, руската делегация на срещата на върха ще бъде водена от Максим Орешкин, който е началник на президентския кабинет.

Групата на Г-20, в която членуват 19 държави, в момента е от Австралия, Аржентина, Бразилия, Обединеното кралство, Германия, Индия, Индонезия, Италия, Канада, Китай, Мексико, Саудитска Арабия, Русия, Съединените щати, Турция, Франция, Южна Корея, Южна Африка, Япония, както и Европейския съюз и Африканския съюз. Съществуването на тази група предлага платформа за икономическо сътрудничество и диалог между водещите икономики в света, но изглежда, че отношенията между страните стават все по-сложни, особено в контекста на глобалните политически и икономически предизвикателства.

За автора

Николай Димитров

Editor

Вижте всички статии на автора

Влезте в нашия Telegram канал! Натиснете тук .

Подобни статии

2818150.jpg
  • Свят

Съветът на ЕС одобри предоставянето на 2,3 милиарда евро макрофинансова помощ за Украйна.

Николай Димитров 11.12.2025 17
2817936.jpg
  • Свят

ЕК започва съдебно дело срещу България.

Николай Димитров 11.12.2025 20
2817475.jpg
  • Свят

Тайланд обяви за първите цивилни жертви в конфликта с Камбоджа.

Николай Димитров 11.12.2025 16

Най-четени

Вижте още

fad0b2b13b41858562a47c16b4d8f97b-protest.jpg
  • Криминални

57 задържани на протеста в София, част от които били сериозно въоръжени.

Николай Димитров 12.12.2025 16
2818150.jpg
  • Свят

Съветът на ЕС одобри предоставянето на 2,3 милиарда евро макрофинансова помощ за Украйна.

Николай Димитров 11.12.2025 17
2818145.jpg
  • България

„Непокорна България“ ще се яви на предстоящите избори.

Николай Димитров 11.12.2025 16
2818100.jpg
  • Спорт

Благодаря на всички, които ми оказаха пълна подкрепа.

Николай Димитров 11.12.2025 16
  • За нас
  • Контакти
  • Общи условия за ползване
  • Политика за защита на личните данни
  • Facebook
  • Телеграм
Copyright © 2025 Всички права запазени