Нападението над синагогата, което се е случило тази сутрин, се квалифицира като терористичен акт. Това бе потвърдено от заместник-комисар Лорънс Тейлър, който е ръководител на отдела за борба с тероризма в полицията. В момент на пресконференция пред New Scotland Yard в Лондон, той предостави информация на медиите, включително Sky News.
Тейлър посочи, че до момента са извършени два ареста във връзка с инцидента. „Въз основа на това, което знаем, полицията за борба с тероризма обяви, че това е терористичен акт“, заяви той и допълни, че специализираните екипи в момента „провеждат разследването“.
Заместник-комисарът подчерта, че е важно да се проверят всички разузнавателни данни и версии, които могат да помогнат за изясняване на ситуацията. „Ще се погрижим да бъдат проверени всички разузнавателни данни и версии“, увери той. Той също така акцентира на значението на сътрудничеството с другите служби за сигурност, за да се състави пълна картина на разузнавателната информация през следващите дни и седмици.
По време на изявлението, Тейлър призова обществеността да „остане бдителна“ и да докладва на полицията за всяко подозрително поведение или инциденти, които „изглеждат не както трябва“. Това е важна мярка, за да се предотвратят бъдещи терористични действия и да се спаси живота на невинните граждани.
Според информация от медията „Фокус“, две от жертвите на нападението са загинали. Нападателят, който е влязъл в тълпата с автомобил и след това е намушкал един човек, е бил застрелян от полицията на място. Тази брутална атака подновява дебата относно безопасността на обществените места и необходимостта от ефективни мерки за предотвратяване на подобни инциденти.
Влезте в нашия Telegram канал! Натиснете тук .